No Salvation – Among the Mistakes of God
demo, 2012

Będzie krótko i zwięźle. Zespół powstał w 2006, ale problemy ze skompletowaniem składu raczej spowolniły jego rozwój. Pierwsze koncerty chłopaki dali w 2010, a całkiem niedawno wypuścili pierwsze demo. Te 20 minut materiału, zarejestrowanego w domowych warunkach w ostatnich miesiącach 2011 roku, może nie jest czymś odkrywczym i nadzwyczajnym. Jednak całkiem dobrze rokuje na przyszłość.

Among… to sześć death metalowych kawałków plus zupełnie zbędne intro (wycięte z jakiegoś horroru, nie wiem, nie znam się). Chłopaki proponują raczej standardową jazdę, bez odchyleń w techniczne/melodyjne rejony. Mimo braku fajerwerków i kilku minusów nawet dobrze się tego słucha. Dominują raczej średnio szybkie tempa, poprzetykane mocarnymi zwolnieniami. Riffy przywodzą na myśl Vader, momentami z nieco thrashowym posmakiem. Wszystko fajnie, mimo zauważalnego braku oryginalności. Od gitar wg mnie odstaje perkusja. Mam wrażenie, że werbel momentami jest zbyt głośny. Ale to nic, większą wadą jest wokal. Trochę zbyt monotonny, bez pasji. Maniera wokalisty jest nieco zbyt sztampowa, monotonna. Nad tym powinni popracować.

Na tym w sumie mogę skończyć pisać. Among… to nie najgorsze demo i chętnie sprawdziłbym jak No Salvation prezentuje je na żywo.

OCENA: 6,5/10

dezel

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s